Robots.txt Oluşturucu


Varsayılan - Tüm Robotlar:  
    
Crawl-Delay:
    
Site haritası: (yoksa boş bırakın) 
     
Sınırlı Dizinler: Google
  Google Image
  Google Mobile
  MSN Search
  Yahoo
  Yahoo MM
  Yahoo Blogs
  Ask/Teoma
  GigaBlast
  DMOZ Checker
  Nutch
  Alexa/Wayback
  Baidu
  Naver
  MSN PicSearch
   
Sınırlı Dizinler: Yol kökten göreli ve sonunda eğik çizgi içermelidir "/"
 
 
 
 
 
 
   Şimdi, kök dizininize 'robots.txt' dosyası oluşturun, yukarıdaki metni kopyalayıp metin dosyasına yapıştırın.


Robots.txt Oluşturucu

Birçok arama motoru optimizasyonu (SEO) araçlarından biri robot metin jeneratörüdür. Bu, sitenizin sıralamasını ve görünürlük oranını yükseltmede çok etkilidir. Her şeyden önce, önce bir robot metninin önemini anlamalısınız.

 

Robot.txt Nedir?

Robot.txt üretecinin ilgisini tam anlamanız için, robot metninin ne olduğunu bilmek önemlidir. Robot metin, arama motorlarının bir siteyi taradıklarında aradığı ilk şeydir. Bulduklarında, dosyaları ve dizinlerinin hangi dosyaların taranarak engellendiğini öğrenmek için dosyanın yönergeleri listesine bakacaklardır.


Robot.txt dosyası, en iyi robot metin üreteci kullanılarak oluşturulabilir. Dosyayı oluşturmak için bu SEO aracını kullanırsanız, arama motorları otomatik olarak belirli bir web sitesindeki hangi sayfaların hariç tutulduğunu görür. Ayrıca Ahref, Görkemli, SEOmoz, SEMrush, WebMeUp, SEOprofiler ve diğerleri gibi tarayıcıları ve geri bağlantı analiz araçlarını engelleyebilirsiniz ..

 

Robot.txt Jeneratörünü Kullanma

Robot metin üreteci aracıyla, mevcut bir robot metin dosyasını yeni bir metin dosyası oluşturmanın dışında bir yere düzenleyebilirsiniz. Bu aracı kullanmak için, ayrıntıları aracın metin kutusuna yapıştırmanız yeterlidir.Bundan sonra, "Oluştur" düğmesini tıklamanız yeterlidir.

 

Bu araçla direktifler de oluşturabilirsiniz. Ya izin ver veya izin vermeyi seçebilirsiniz. Her zamanki varsayılanın "izin ver" olduğunu unutmayın, bu nedenle bir şeye izin vermemek isterseniz değiştirmeniz gerekir. Ayrıca yönergeleri ekleme veya kaldırma seçeneklerine sahipsiniz.

 

Bu aracı kullanın ve Google, Bing, Yahoo! ve diğer arama motorları sayfanızı düzgün bir şekilde dizinleyin!Özelleştirmek isterseniz ayarı değiştirmeyi unutmayın. Varsayılan olarak, büyük arama motorlarının tüm sitenizi taramasına izin verir. Sayfanızda özel bir şey tutmak istiyorsanız, bu araç çok yardımcı olacaktır.
Seo Araçları

Webmaster Araçları

Makale Özgünleştirme

Kopya İçerik Kontrol

OtoSpin
Site Analiz